Брокерот на ваша страна

За FXCC

FXCC е основана во 2010 од група професионалци за девизен пазар, засновајќи на долгогодишното искуство на финансиските пазари, тие се стремеа да создадат услуга базирана на високи нивоа на стандарди што ќе ги бараат како клиенти. Компанијата е составена од посветен тим од професионалци со долгогодишно искуство во финансиската индустрија.

Мисија

Да се ​​обезбеди најмногу клиент центричен исказ во индустријата. Ние сме посветени на успехот на нашите клиенти преку доставување на конкурентни цени преку најевтиниот и најтранспарентен процес на нарачка на пазарот на девизен пазар на мало. Главната цел на FXCC е да ги поттикне своите клиенти со сите алатки што им се потребни, да ги развиваат своите вештини, додека пак уживаат во незаменливите трговски искуства, за време на секој чекор од нивното патување.

Доверливи, транспарентни и фер

Моделот ECX / STP на FXCC им овозможува на професионалци, активни трговци, менаџери на хеџ фондови и корпоративни клиенти да имаат пристап до стриминг во реално време и конкурентни цени директно од водечките даватели на ликвидност на мултибанк.

Моделот ECN / STP им дава на FXCC клиентите слобода да тргуваат на повеќе нивоа. FXCC напорно работеше во правењето на светот на Forex потранспарентен со поголем степен на контрола за трговците.

Наведениот бизнис модел се базира на користење на Straight Through Processing (STP), каде што сите налози на клиентот FXCC се испраќаат до конкурентни и квалификувани финансиски институции, со што се елиминира потенцијалот за каква било цена за маркетингот или кој било конфликт на интереси помеѓу неговите клиенти.

Моделот за изведба на "No Dealing Desk" на FXCC не доаѓа со интервенција на дилерите и не се повторува цитати. Занаетчиите на клиентите се направени по цени обезбедени за FXCC од страна на давателите на ликвидност. Ценовниот агрегатор автоматски ги скенира овие, па трговците се уверени дека ќе добијат најдобра достапна комбинација на ценови предлози / ценови предлози, осигурувајќи дека сите нарачки се извршуваат со навистина конкурентен и транспарентен метод.

Зошто да се прилагодиме за стандард кога можеш
ја доживеете разликата?

Искусен и основан

На Трговците страна од 2010, следејќи ги најдобрите процедури и процеси кои ќе ги задоволат вашите очекувања

Имајќи високо ниво на искуство и знаење, ние сме идеално поставени за да ги разбереме потребите на нашите клиенти и да ги поддржиме трговците во остварувањето на нивните амбиции и инвестициски цели. Со обезбедување на уникатен пакет на ресурси, ВИП ниво на услуги, во комбинација со светска класа поддршка 24 / 5, нашата ниска цена тргување околина обезбедува идеална основа за да успее.

Вистинско STP извршување

Обезбедување дека сите нарачки се извршуваат во навистина конкурентен и транспарентен метод

Вашите можности за тргување и потенцијален успех автоматски се зајакнуваат со користење на нашите права преку исполнување на налогот за обработка, во ECN (електронска комуникациска мрежа) средина.

FXCC клиентите можат веднаш да тргуваат со forex, искористувајќи ги предностите на проследување во живо, најдобри извршни цени на пазарот, со итни потврди. Не постои деловна биро за да се интервенира, не постојат ре-цитати.

Клиентски центар

Фокусирани на минимизирање на трошоците за тргување на нула и максимизирање на вашите трговски потенцијали

Ние сме посветени на успехот на нашите клиенти преку доставување на конкурентни цени преку најевтиниот и најтранспарентен процес на нарачка на пазарот на девизен пазар на мало. ECN XL, исто така познат како сметката ZERO, е еден од најекономичните трговски сметки.

Уживајте во придобивките и почнете да тргувате со ширење, почнувајќи од ниско ниво како 0.0 pips, нула провизии, нулта свопови, нула маржа и нула депозитни такси.

Солидна регулаторна средина

CENTRAL CLEARING Ltd.
Регистрирана е инвестициска компанија
во Република Вануату
со регистарски број 14576.

FX CENTRAL CLEARING Ltd
Овластени и регулирани од CySEC
како Кипарско инвестициско претпријатие (CIF)
со лиценца број 121 / 10.

Прикажи ги сите членство и регистрации

Избор #1 од Трговците
ECN XL сметка

Гласаа од трговците и индустриските професионалци
  • Нулта комисија *
  • Надоместоци за нула депозити
  • Нула Свопови
  • Нулта ознака

Секое прашање?

Подготвен да ви помогне во секој чекор од вашето искуство за тргување, 24h повеќејазичен клиент
поддршка со менаџерите на посветени профили.

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.