Трговија
сметка
Видови

На FXCC нудиме опсег на ECN
сметки за да одговараат на сите трговци.

Без оглед на вашето ниво на трговија
искуство или барања, веруваме
ние ја имаме вистинската сметка за вас

ОТВОРЕН ECN ACCOUNT СЕГА
Погледнете детали
ECN XL
Променливи шири од 0.0 Pips Без провизија
Не Минимален депозит 0.01 Лот големина 1: 500 Максимална моќност слободен Финансирање 100% Прв депозит Бонус ECN Извршување на типот EA Информации Исламската сметка Хеџинг Дозволено
ECN промо
Променливи шири од 0.0 Pips Без провизија
Не Минимален депозит 0.01 Лот големина 1: 500 Максимална моќност слободен Финансирање 100% Прв депозит Бонус ECN Извршување на типот EA Информации Исламската сметка Хеџинг Дозволено
Наскоро

Карактеристики на сметката

ECN XL
Платформа за тргување
MT4
Шири
Пловечки од 0.0 пипеви
Комисија за тргување
$ 0.0
Минимален депозит
Нема минимален депозит
Минимална големина на лота
0.01 Лот
Максимална потпора
1: 500
Заштита на негативна рамнотежа
Програма за лојалност
100% бонус на прв депозит *
Достапна основна валута
Долари, евра, фунти
Надоместок за финансирање
Отфрлени
Запрете го нивото
50%
Локација на серверот
Newујорк, Лондон, Германија, Хонг Конг
Достапни пазари
Forex, метали, енергии, индекси
Дозволени ЕА
Дозволено скалпирање
Дозволено е тргување со вести
Исламска сметка без размена
Достапно по барање
Не мин. Стоп за растојанието од загуба

Започнете со девизна трговска сметка без ризик

Без оглед дали сте ваш нов или искусен трговец, демо-сметка без ризик е одличен начин да ги искусите придобивките од тргувањето со ECN со FXCC. Вежбајте ги своите вештини за трговија со девизи или тестирајте нови стратегии со нула инвестиции.

Цените во реално време и реално нестабилноста на пазарот на девизи Погледнете ги табелите, вестите и анализата
Пристап до целосна функционална платформа за тргување Metatrader4 Вежбајте тргување со виртуелни фондови од $ 10.000
ОТВОРЕН ECN DEMO ACCOUNT
XL

Нашата сметка ECN XL ги има сите карактеристики и придобивки што би ги очекувале и барале од ECN / STP брокер кој отсекогаш бил во право на најсовремена индустрија за развој. Брокер кој помогна да се обликува иднината на индустријата. Всушност, во FXCC веруваме дека оваа сметка на ECN воопшто не е основна. Таа е една од најнапредните трговски сметки, полн со карактеристики и придобивки, кои моментално се достапни во девизната индустрија.

На FXCC честопати користиме мото што го усвојувавме со текот на годините; "од мали желади ќе растат големи дабови". Секој трговец со ECN започнува некаде, затоа секој клиент на FXCC се третира како индивидуа, ВИП, кој ќе ужива во лично, ненадминливо ниво на услуга. Клиентите можат да отворат сметка ECN XL и да уживаат во истото ниво на посветена целосна поддршка и услуга како да се ВИП клиент. Willе уживате во моќност до 1: 500 и ќе можете да го искористите ECN / STP моделот на тргување со странство, на кој му помогнавме да бидеме пионери.

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.