Просечни ефективни шири за егзекуции

Транспарентноста е камен-темелник на услугата што ја нудиме, таа отвореност се протега на сè што правиме.
Ние сме толку посветени на вашиот успех, обезбедуваме многу алатки што не ги прават нашите конкурентни брокери.

Нашата просечна алатка за ширење го открива прецизното просечно ширење на нашите клиенти во последните сесии. Можете да го користите паѓачкото мени за да изберете инструмент што сакате да го истражите. Оската Y го покажува ширењето, а оската X времето.

Цртежот со линија го илустрира распоредот достапен во одредено време и ја гледате просечната пондерирана вредност на ширењето од 15 минути. Можете брзо да идентификувате скокови и периоди на зголемена нестабилност, можеби кога се случи значаен настан во вестите.

ОТВОРЕН СМЕТКА СЕГА

Корисни информации

Што се шири?

Ширењето е разликата помеѓу цените на купопродажбата (понуда и понуда) на финансиски инструменти. Постојат два вида на шири: фиксни и лебдечки. Фиксните шири не се менуваат во согласност со условите на пазарот и времето. Пловечките шири ќе се променат во зависност од овие два фактори. Пловечките шири се докажани како поекономични бидејќи трговците ја добиваат најдобрата пазарна цена во кое било дадено време на пазарот. На фиксните шири ќе се додаде елемент на осигурување на понудата бидејќи брокерот можеби ќе треба да ја заштити нивната изложеност.Прочитај повеќе

Читање на информациите за графиконот

Можете да изберете кратки или повеќе подолги периоди со кликнување на одликата за зумирање што се наоѓа на десниот агол на табелата. Ако лебдите над скоковите, можете да ги видите времињата кога зголемената нестабилност на пазарот предизвика раст на ширењето. Зголемувањето на ширењето може да се должи на ударни вести, објавување на податоци или макроекономски настан.

Пријавете се и финансирајте ја вашата сметка со надоместоци за ZERO

Како дел од нашата постојана посветеност на нашите клиенти, ние нудиме промоција на „нулта депозит“!

  • БЕЗБЕДНО
  • Едноставно
  • БРЗО
РЕГИСТРИРАЈ СЕ СЕГА

Веќе имате профил? најави се

Секое прашање?

Подготвен да ви помогне во секој чекор од вашето искуство за тргување, 24h повеќејазичен клиент
поддршка со менаџерите на посветени профили.

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.