Обврзници за тргување

Трговија со најпопуларните државни и корпоративни обврзници
Најдобри цени на обврзници и директен пристап на пазарот.

инструмент Опис Валута Шири Процент на маргина Минимална флуктуација на цената Стоп / гранични нивоа pt Спецификации на договорот Макс трговска големина Чекори за тргување (многу) Сесија за тргување (време на серверот) Поддржани сметки
FGBL.f Евро-Бунд иднина евра пловечки 5% 0.01 1 1 лото = индексна точка на 1 500 1 Пон.-Пет. 10: 00-24: 00 Само напредна сметка
FLG.f Лонг Лонг Фјучерс ГБП пловечки 5% 0.01 1 1 лото = индексна точка на 1 500 1 Пон.-Пет. 10: 00-20: 00 Само напредна сметка
TY.f САД 10yr T-Забелешка фјучерси долари пловечки 5% 0.01 1 1 лото = индексна точка на 1 500 1 Mon.01: 00 - 24: 00, вт. - пт. 24: 00 - 01: 00 / 02: 00 - 24: 00 Само напредна сметка
CHINA50.f Кина A50 фјучерси долари пловечки 5% 0.1 1 1 лото = индексна точка на 1 100 1 Mon.-Fri. 03:00-10:30 / 11:00-22:45 Само напредна сметка
CHINAH.f Кина H-акции HKD пловечки 5% 1 1 1 лото = индексна точка на 1 100 1 Mon.- Fri. 04:15-07:00 / 08:00-11.30/12.15-20:00 Само напредна сметка
DX.f Индекс на долар долари пловечки 5% 0.001 1 1 лото = индексна точка на 1 100 1 Пон.-Пет. 03: 00-24: 00 Само напредна сметка
MDE50.f Германија Mid-Cap евра пловечки 5% 1 1 1 лото = индексна точка на 1 100 1 Пон.-Пет. 11: 00-24: 00 Само напредна сметка
DETEC30.f Германија Техника 30 евра пловечки 5% 0.01 1 1 лото = индексна точка на 1 100 1 Пон.-Пет. 11: 00-24: 00 Само напредна сметка
HK50.f Хонг Конг HKD пловечки 5% 0.01 1 1 лото = индексна точка на 1 100 1 Mon.-Fri. 03:15-06:00 / 07:00-10:30 / 11:15-19:00 Само напредна сметка
SING.f Singapore Blue Chip Futures SGD пловечки 5% 0.01 1 1 лото = индексна точка на 1 100 1 Mon.-Fri. 03:30-12:10 / 13:15-21:00 Само напредна сметка

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.