Компанија вести и тргување огласи


FXCC со задоволство ја објавува продолжувањето на нашата промотивна кампања

Поради големиот интерес во нашата промотивна кампања, FXCC е задоволство да ги информира нашите клиенти и партнери дека бонусната понуда ќе продолжи во текот на октомври.

Промоцијата на бонусот има за цел да ги наградува нашите нови клиенти, како и нашите лојални клиенти со комбинирање на 100% старт-ап бонус со 50% бонус за секој депозит направен во текот на месецот! И тоа не е сè - за секоја трговија на нашите клиенти се заработуваат попусти, каде што ние ги наградуваме нашите лојални трговци со вистински, се повлекува пари.

Дали сте подготвени да ги искористите придобивките од оваа промоција? Кликни тука за да започнете ако немате сметка уште.

Клиенти кои веќе имаат сметка со FXCC и сакаат да се приклучи на промоцијата се добредојдени во секое време да побарате бонус!

* Ве молиме погледнете ги Условите и условите за деталите за бонус промоцијата.

FXCC лансира нова локација за да ги поздрави клиентите кои не се членки на ЕУ

Како дел од континуираниот напор да го прошириме нашиот меѓународен дострел и да ја прошириме нашата услуга кон глобална публика, FXCC отвори нов веб-сајт за тргување кој ќе ги задоволи нашите клиенти кои не се членки на ЕУ или европските клиенти кои не тргуваат од ЕУ. Целта е нудат полесен пристап до нашите производи и услуги, притоа чувајќи го безбедното опкружување за нашите клиенти.

Имајќи го предвид зголемениот број на трговци што влегуваат во девизниот пазар, презедовме задача да овозможиме поволни услови за тргување, да нудиме разни трговски алатки и производи, нагласувајќи ја транспарентноста и чесноста во секое време.

Како една од најпосакуваните и доверливи фирми во индустријата, нашата цел е да ги олесниме нашите клиенти пристап до пазарот на девизи додека тргуваме со регулиран брокер.

Кина унија лансирање за кинески forex трговци

Неодамна воведовме дополнителна исплата и можност за финансирање на сметка преку нашата поврзаност со China Union Pay. Во создавањето на оваа нова врска ние отвораме портал, дозволувајќи им на нови и искусни девизни трговци од азиски земји, како што се Кина, да тргуваат директно преку FXCC ECN FX тргување модел.

Кина UnionPay е основана во 2002, компанијата сега порасна експоненцијално за само под петнаесет години. Кина Union Pay е трета како давател на услуги за плаќање, во смисла на процесираната годишна трансакција, зад MasterCard и Visa. Поради нејзината поддршка од кинеската влада, КУП стана најпосакувана давател на услуги за плаќање за четирите главни домашни кинески банки.

Како пошироко познато и честопати се нарекува "Union Pay" или "CUP", давателот на услуги сега издаде близу пет милијарди картички на глобално ниво. Кина Union Pay сега е прифатен метод на плаќање во повеќе земји на 150 и бидејќи имателите на картички на 2009 Union Pay можат да пристапат до Линк машините во Обединетото Кралство и да ги користат нивните картички за лесно повлекување низ цела Европа.

Кина унија плати брзо стана најпосакувана и прифатена домашен начин на плаќање за кинеските жители да пристапат до меѓународните трансакциски пазари. Кина Union Pay стана централна и претставува клучна точка на кинеската банкарска индустрија. Тие, исто така, одиграа суштинска улога во севкупниот развој на индустријата за картички во Кина.

На FXCC ние секогаш се стремиме да даваме подобрувања во сите аспекти на нашиот клиент фокусиран бизнис. Како такви ние постојано ја следиме финансиската индустрија за нови начини на плаќање на сметки, за да им овозможиме на нашите клиенти лесно да ги финансираат своите сметки или да отворат нови сметки, за да тргуваат со FX преку нашите најсовремени MetaTrader платформи.

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.