Тргување криптовекциите

Купете и продавајте најпопуларните криптовекутации веднаш на платформата MT4
Најдобро во класа извршување и најконкурентни се шири.

инструмент Опис Валута Шири Процент на маргина Минимална флуктуација на цената Стоп / гранични нивоа pt Минимална трговска големина Сесија за тргување (време на серверот) Поддржани сметки
BTCUSD Биткоин против САД долар долари пловечки 20% 0.01 1 0.01 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
BTCEUR Биткоин против Евро евра пловечки 20% 0.01 1 0.01 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
BTCCNH Биткоин против кинески јуани CNH пловечки 20% 0.01 1 0.01 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
BTCGBP Биткоин против британската фунта ГБП пловечки 20% 0.001 1 0.01 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
ETHUSD Етерјум против САД долар долари пловечки 20% 0.01 1 0.10 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
ЕТТЕР Етереум против Евро евра пловечки 20% 0.01 1 0.10 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
ETHCNH Етереум против кинескиот јуан CNH пловечки 20% 0.01 1 0.10 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
LTCEUR Litecoin vs Евро евра пловечки 20% 0.001 1 1 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
LTCUSD Litecoin против кинески јуани долари пловечки 20% 0.01 1 1 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
LTCCNH Litecoin vs САД долар CNH пловечки 20% 0.01 1 1 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
DSHUSD Цртичка против САД долар долари пловечки 20% 0.0001 1 1 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка
XRPUSD Ripple vs САД долар долари пловечки 20% 0.0001 1 0.10 многу Понеделник 00: 05 - петокот 23: 55 Само напредна сметка

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.