Тргување енергија

Трговија со сурова нафта и природен гас во пари или фјучерси
Високо конкурентни цени и најдобра работа во класата.

инструмент Опис Валута Шири Процент на маргина Минимална флуктуација на цената Стоп / гранични нивоа pt Спецификации на договорот Макс трговска големина Чекори за тргување (многу) Сесија за тргување (време на серверот) Поддржани сметки
UKOIL.f Сурова нафта Брент фјучерси долари пловечки 1000% 0.01 1 1 лот = буриња 100 200 1 Пон. 01: 00 -24: 00
Tues.-Fri 00:00-01:00 / 03:00-24:00
Само напредна сметка
USOIL.f Западен Тексас Средно сурова нафта долари пловечки 1000% 0.01 1 1 лот = буриња 100 200 1 Пон.-Пет. 01: 00-24: 00 Само напредна сметка
NGAS.f Фјучерси со природен гас долари пловечки 10% 0.001 1 1 лот = 1,000 MMBtu 200 1 Пон.- Чет. 01: 00-24: 00
Пт. 01: 00 - 23: 45
Само напредна сметка
WTI_OIL Западен Тексас Средно сурова нафта готовина долари пловечки 1% 0.001 1 1 лот = буриња 1 10000 1 Пон. 01: 00 - пет. 00: 00 Само напредна сметка
UKOIL.c Сурова нафта Брент Кеш долари пловечки 1% 0.001 1 1 лот = буриња 1 10000 1 Пон. 03: 00 - пет. 00: 00 Само напредна сметка

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.