Во живо девизен курс вести

FXCC се стреми да ги информира нашите девизни трговци постојано преку објавување: кршење вести, мислење, факти, бројки, сигнали итн во нашата девизна вести секција. Ние, исто така, ќе ве информираме, преку нашите канали на социјални медиуми, со линкови до сите наши публикации.

Сите искусни трговци ќе сведочат за тоа како макро-економските настани и влијанието врз високите влијанија влијаат на валутните вредности. Без разлика дали сте лепење; можеби користејќи автоматизирани методи на тргување и стручни советници за трговија со FX пазари, кој треба брзо да реагира на молња. Или ти си трговец со нишалки; кој зема повеќе размислуван пристап пред затворање или менување на трговската насока, држејќи се на врвот на настани за настани е критичен фактор за успех при тргувањето со девизна валута.FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.