Што е Анализа на пазар

Стекнат разбирање на фундаменталната и техничката анализа во ред
да остане напред со развојните пазарни услови.

Економски Календар

Дознајте ги важните претстојните економски вести
и настани кои ќе ви помогнат да го планирате вашето тргување.

Forex News

Со живи Forex News нашите трговци се во тек со најновите вести, факти, предупредувања.

FXCC обезбедува огромни информации за нашите клиенти кои се заинтересирани да бидат современи
претстојните пазарни информации. Добијте целосен пристап и стекнете поголем дел од вашето тргување сега!
Отворете бесплатна ECN-сметка денес! Започнете со тргување со брокер на ваша страна!

LIVE ДЕМО
ВАЛУТА

Девизен курс е ризичен.
Може да го изгубите целиот вложен капитал.

Дневна техничка анализа

Да ја искористиме нашата секојдневна техничка анализа за да помогнеме
вие со вашата стратегија за тргување.

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.