Тргување платформи

Вие би очекувале еден од водечките ECN-STP брокери да ви ги понуди најновите, најсовремени платформи на кои ќе тргувате
и во FXCC ние никогаш не се разочараме. Нашите клиенти можат да пристапуваат до FX пазарите на сите преферирани уреди; мобилни телефони, таблети, лаптопи,
Компјутери и преку користење на оддалечени сервери. Нашиот најпосакуван партнер за пристап до пазарите е MetaQuotes Software Corporation, на
творци и развивачи на светски познатиот, наградуван и најпопуларниот девизна платформа за тргување има, MetaTrader 4.

MetaTrader платформи

MetaTrader 4 е серија платформи дизајнирани од MetaQuotes Software Corporation. MetaQuotes Software Corp. е компанија за развој на софтвер која започна да тргува со 2000. Од своето основање, компанијата има развиено незаменлива репутација и уживаше извонреден успех во развојот и испораката на поток на иновативни, интуитивни трговски платформи, услуги и решенија во арената на пазарно тргување.

Нивоата на сложеност и софистицираност на трговците може да се развијат за да одговараат на нивните трговски стилови и љубопитност, преку искористување на целиот спектар на функции и придобивки достапни на MetaTrader платформите, останува неоспорван во индустријата. Сепак, за релативно нови и неискусни трговци, платформите се неверојатно: лесен за користење, едноставен и едноставен за користење.

Без разлика дали сте трговец со скратено работно време кој сака да го зголеми вашиот потенцијал и можност за успех или да сметате себе си за професионален работник со полно работно време, кој сака да го користи: виртуелен приватен сервер или да користи алгоритамски техники за тргување за пристап до пазарите на молскавични брзини, MetaTrader има вистинско решение за вас. Покрај тоа, преку FXCC, исто така, се соочувате директно преку обработка без интервенција на дилерски биро, додека пристапуваме до базен на даватели на ликвидност преку мрежата на ECN што ја нудиме. Обезбедување дека меѓубанкарските цитати и ширењето што ги добивате се вистински пазарен одраз на сегашните услови.

FXCC ги нуди следниве платформи: MetaTrader 4, MetaTrader 4 Mobile, MetaTrader 4 мулти-терминал MAM (управител со повеќе профили).

Обиди се со нашите платформи!
MetaTrader

Со MetaTrader трговците со 4 пристапуваат еден од најпопуларните forex trading платформи во светот. Сигурен, робустен и реактивен, платформата ги содржи сите потребни алатки за тргување и ресурси со цел да им овозможи на трговците: да спроведат истражување и анализа, да влезат и да излезат од занаети и да користат софтвер за автоматско третирање на трети страни, експертски советници (EAs). Ако сакате да се движите пред толпата и комерцијално достапните EAs, тогаш MetaTrader исто така го усоврши својот програмски јазик - MQL4, овозможувајќи им на трговците да програмираат свои автоматизирани трговски роботи.

Download Now Дознај повеќе Упатство за корисникот
MetaTraderмобилни

Овозможува најширок спектар на уреди за тргување со Forex.

MetaTrader 4 Mobile App е целосно конфигурирана и целосна платформа за тргување на мобилни уреди со Android и iPhone. Оваа уникатна апликација им овозможува на трговците да избираат од стотици брокерски компании кои се натпреваруваат за бизнисот на трговците. Програмата нуди сè што трговците бараат да се овозможи за успешен Forex trading. Вграден во платформата е: комплетна нарачка, историја на тргување, интерактивни графикони, техничка анализа и најширок избор на поддржани мобилни уреди.

Трговците кои користат MetaTrader 4 Mobile App уживаат моќна функционалност за тргување со Forex во секое време и насекаде на планетата. Цела библиотека на анализи и опции за тргување е достапна за мобилни уреди.

Мобилно тргување со MetaTrader 4 карактеристики

 • Целосна контрола врз трговска сметка
 • Тргнување од секаде 24 / 5
 • Сите типови на нарачки и начини на извршување
 • Историја на занаети
 • Интерактивни графикони на симболи
 • 3 типови на графикони: барови, јапонски свеќници и скршена линија
 • 9 временски рамки: од една минута до еден месец
 • 30 од најпопуларните технички показатели
 • 23 аналитички објекти
 • Вести на финансиските пазари
 • Слободен мобилен разговор и е-пошта
Добијте гоGoogle Play Достапни наApp Store Дознај повеќе Упатство за корисникот на Android Упатство за корисникот на iOS
MetaTraderмулти терминал

Започнат во 2006, MetaTrader 4 MultiTerminal сега е почитувана и почитувана компонента на MetaTrader 4 Online Trading Platform. MultiTerminal е наменет за истовремено управување со повеќе сметки. Ова е исклучително вреден објект и платформа за оние кои управуваат со фондови, или оние кои управуваат со сметки на инвеститорите и за трговците кои работат истовремено со многу сметки.

MT4 MultiTerminal успешно ги комбинира пазарните функционалности кои комбинираат ефективно тргување со многу сметки и со исклучителна употребливост. Програмскиот интерфејс е сличен на оној на клиентскиот терминал MetaTrader 4. Тоа е многу едноставен иновативен и интуитивен процес, кој секој трговец запознаен со користење на MetaTrader 4 клиент терминал, лесно може лесно да се запознае со брзо.

Download Now Дознај повеќе Упатство за корисникот

Мулти Менаџерот

MetaFX обезбедува комерцијална брокер софтверска апликација позната како MAM (Управувач со повеќе профили) за професионални трговци кои управуваат со средствата за сметки. MAM овозможува работа со било кој износ на менаџирани сметки, со користење на софистицирани методи за распределба, работа со експертски советници и многу повеќе. Само некои од карактеристиките и придобивките вклучуваат:

 • Серверскиот приклучок создава моментално извршување
 • Client Side Software Application за прилагодувања на трговските параметри
 • Неограничени трговски сметки
 • STP на главната сметка за извршување на нарачки во голем дел, со моментална распределба на под-сметки
 • Извршување на групен налог од главниот контролен екран
 • Делумно затворање на нарачките со извршување на Master Account
 • Целосна SL, TP & Побарувачка функционалност
 • Овозможува тргување на експертски советник (EA) на управувани сметки од страна на клиентот
 • Овозможува трговските сигнали да се тргуваат на МТ платформа (посебен модул)
 • Секоја под-сметка има излез за извештај за екранот
 • Надгледување на управувањето со наредби во живо во рамките на MAM, вклучувајќи P & L
Дознај повеќе

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.