Бесплатно Forex eBook Употреба на Stop Orders

Пазарот на девизи има тенденција да има непредвидливи движења и треба да има соодветни контроли за да ја спречи можноста на една трговија да води кон уништување на нивното искуство за тргување. Научете како да ги ограничите и контролирате вашите загуби преку ефективна употреба на стоп нарачки.

"Инвестирај во знаење & Подобрете ја вашата Трговија"

Земете ја вашата бесплатна е-книга! Завршете ги подолу информациите за помалку од 2 минути!

Секое прашање?

12 Причини плус да одбереш FXCC како твојот трговски брокер

Професионална
ECN STP извршување
Институционални услуги
за малопродажниот клиент
ECN се шири
од 0.1 Pips
Хеџинг и ЕА
Дозволено
Слободен напреден
Алатки за тргување
Слободен VPS и SMS
Сервис
Регулирано во ЕУ
Скалпери Добредојдовте
Безбедност на фондови
Нула ознака
Нула размена
Нулта комисија
на XL сметка

Брокерот на ваша страна

FXCC се стреми да обезбеди нови и постоечки вистински клиенти различни промотивни понуди. Сè е создадено со клиентот во умот, помагајќи да се подобри нивното искуство за тргување.

нашата оригинална мисија остана цврста карпа; да обезбедиме неспоредливи нивоа на услуги на клиентите, поткрепени со: едноставен, јасен, транспарентен и етички бизнис предлог, овозможувајќи им на нашите клиенти да имаат најдобра можна база од која потенцијално можат да станат успешни трговци. Доживејте ја разликата во FXCC, отворете сметка сега.

Отворете ECN XL сметка

Девизен курс е ризичен.
Може да го изгубите целиот вложен капитал.

Глобален опсег на опции за финансирање со Без депозитни такси

Во комбинација со стандардните, традиционални методи на финансирање; преку банкарски трансфер, дебитни и кредитни картички, FXCC, исто така, нуди ненадминат пакет опции од глобалните безбедни сервиси, како што се: Neosurf, Skrill, Neteller и Sofort, за името, но само неколку. Сите методи за пренос имаат вградени највисоки нивоа на безбедносен протокол, обезбедувајќи вашата безбедност и доверливо да се заштити.

Не ја пропуштајте можноста.
БЕШЕ БЕСПЛАТНО

отворена сметка во живо

Forex & CFD тргување е ризично.

Секое прашање?

Подготвен да ви помогне во секој чекор од вашето искуство за тргување, 24h повеќејазичен клиент
поддршка со менаџерите на посветени профили.

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централната клириншка ООД (www.fxcc.com) е регулирана од Комисијата за финансиски услуги Вануату (VFSC) со број на лиценца 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2020 FXCC. Сите права се задржани.