Тргување на благородни метали

Купува и продава од најпопуларните благородни метали (злато, сребро и паладиум)
Најдобро во класа извршување и ултра-конкурентни цени.

инструмент Опис Валута Шири Големина на договорот Процент на маргина Минимална флуктуација на цената Стоп / гранични нивоа pt Чекори за тргување (многу) Сесија за тргување (време на серверот) Поддржани сметки
XAGEUR Сребрена точка Евро евра пловечки 5000 1% 0.001 1 0.01 многу Пон. - чет. 01: 05 -23: 55, пет. 01: 05 -23: 45 Само напредна сметка
XAGUSD Сребрена точка САД долар долари пловечки 5000 1% 0.001 1 0.01 многу Пон. - чет. 01: 05 -23: 55, пет. 01: 05 -23: 45 XL, Стандард и Напредно
XAUEUR Златна точка Евро евра пловечки 100 1% 0.01 1 0.01 многу Пон. - чет. 01: 05 -23: 55, пет. 01: 05 -23: 45 Само напредна сметка
XAUUSD Злато точка САД долар долари пловечки 100 1% 0.01 1 0.01 многу Пон. - чет. 01: 05 -23: 55, пет. 01: 05 -23: 45 XL, Стандард и Напредно
XPDUSD Паладиум место САД долар долари пловечки 1 5% 0.01 1 1 многу Пон. - чет. 01: 05 -23: 55, пет. 01: 05 -23: 45 Само напредна сметка
XPTUSD Платина Точка САД долар долари пловечки 1 5% 0.01 1 1 многу Пон. - чет. 01: 05 -23: 55, пет. 01: 05 -23: 45 Само напредна сметка

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.