MetaTrader 4 Multi Terminal е интегрален дел од пакетот MT4 и е создаден за да им овозможи на пари менаџерите и професионалните forex трговци да управуваат со повеќе forex trading accounts истовремено.

Секој трговец запознаен со MT4 веднаш ќе биде дома со корисничкиот интерфејс на MT4 Multi Terminal. Ова ги следи истите кориснички распоред и вклучува напредна функционалност која овозможува ракување со било кој број на сметки, добивање на цитати за кој било валута пар, поставување на различни типови на нарачки, како и напредни функции за известување и тргување со историја.

MetaTrader 4 Мулти терминал Клучни карактеристики:

  • Единствен клик, Единечна платформа, повеќе сметки
  • Истовремено тргува со речиси неограничен број сметки
  • Управување со сметки за тргување forex и благородни метали
  • Управување со трговска активност во реално време
  • Поставете пазари и наредби што чекаат
  • Поддршка за хеџинг, тргување со вести и скалирање


Системски побарувања:

MetaTrader 4 Multi Terminal бара Windows XP, 2003, Vista, 2008 или 7

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.