Зошто FXCC? Еве зошто ..

Има многу брокери во нашата индустрија кои сакаат вашиот бизнис. Значи, што одделува FXCC од останатите, зошто се сметаме себеси за најдобри? Зошто треба да тргувате преку нас, а не со некој друг брокер? Што нè прави посебни?

Вие не мора да бидете висока нето вредност на поединецот за да ја доживеете разликата со FXCC, имаме израз на FXCC; "Големите дабови растат од мали желади". Ние го користиме затоа што сме сведоци на многу клиенти, кои се тргувале со нас уште од нашето основање, растат со нас за да станат исклучителни трговци.

Затоа ќе бидеме среќни да ви помогнеме со вашите амбиции, без оглед на дел од циклусот на раст на кој сте во моментов. Ново за тргување? Добредојдовте, ајде да започнете. Зачинет професионалец? Мислиме дека имаме нешто за тебе, вистинска разлика што ти покажува.

Ние исто така стоиме зад нашето мото да бидеме "брокер на ваша страна". Но, како сме "на ваша страна"? Па прво, сакаме да бидеш успешен, треба да бидеш успешен и да ги подобриш и развиеш своите вештини како трговец. Сосема е логично кога размислувате за тоа. Успешни, познавања, вешт трговци се среќни трговци. Ако успеете тогаш ќе продолжите да тргувате со нас и да уживате во сите услуги што ги нудиме.

Ние првично почнавме да тргуваме како едноставен, јасен forex брокер и како што достигнавме многу од нашите пресметки за раст, имаме поголем со тоа што сме подобри. Со оглед на тоа што технологијата во нашата индустрија напредуваше со брзо темпо, ние го прифативме и бевме во срцето на сите технолошки достигнувања, за да се осигураме дека сме оставени на врвот на нашата индустрија. Сега имаме развиено одлична репутација, која сеуште е базирана на нашата првична намера за поедноставување на процесот на тргување, додека грижата за клиентите е во првите редови на нашиот бизнис. Ние ги третираме сите и сите наши клиенти со најголема почит и разгледување.

Ние можеме да ви помогнеме да успеете со обезбедување на целосно транспарентна трговија и манипулација со слободна средина за да тргувате; вашите нарачки одат директно на пазар и се совпаѓаат, не постои мешање биро. Користејќи го нашиот модел ECN / STP гарантирате пристап до пазарот што е можно поскоро што може да дозволи сегашната технологија. Ќе ги добиете најдобрите цитати и ќе го пополните пазарот што може да се испорача, колку што е можно поправеден и транспарентен.

Ние исто така ви помагаме да се развивате како трговци со обезбедување на првокласен истражувачки материјал. Не се вообичаените спакувани статии и збунувачки низа броеви, често се испорачуваат како по мислата, што ќе ги видите доставени од други брокери. Но, внимателно разгледани, релевантни и детални информации, за да помогнете во донесувањето одлуки.

Ние сме извршување само услуга. ЕКН девизен курс брокери имаат корист од мали надоместоци по трансакција. Колку е поголем обемот на тргување на клиентите на брокерите, толку е поголема профитабилноста на брокерот. Добивањето на вашата нарачка на пазарот и нарачката исполнета што е можно побрзо, е нашата директна цел и мисија. 

Па таму го имате; за нас вовед кој е како што е: јасен, концизен и прецизен како индивидуалната услуга што ја нудиме на нашите клиенти. Можеби сте пробале некои од останатите, зошто да не ни дозволиме да покажеме зошто мислиме дека сме најдобри?

FXCC брендот е меѓународен бренд кој е овластен и регулиран во различни јурисдикции и е посветен да ви понуди најдобро можно тргување искуство.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) е регулирано од страна на Кипарската Комисија за хартии од вредност (CySEC) со број на лиценца CIF 121 / 10.

Централна клириншка ДОО (www.fxcc.com & www.fxcc.net) е регистрирана според Меѓународниот акт на компанијата [CAP 222] на Република Вануату со регистарски број 14576.

РИЗИК ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Тргувањето со девизен курс и договори за разлики (CFDs), кои се производи со лост, е многу шпекулативно и вклучува значителен ризик од загуба. Можно е да се изгуби целиот вложен капитал. Затоа, Forex и CFDs не може да бидат соодветни за сите инвеститори. Инвестирајте само со пари што можете да ги изгубите. Затоа ве молам осигурајте се дека целосно ќе го разберете вклучени се ризици. Побарајте независен совет доколку е потребно.

FXCC не обезбедува услуги за жителите на САД и / или граѓаните.

Авторски права © 2021 FXCC. Сите права се задржани.