Kalendari Ekonomik Forex

Një kalendar ekonomik është një mjet i paçmuar tregtar i cili shpesh neglizhohet dhe nënvlerësohet nga tregtarët. Duke qenë përpara kurbës; duke e ditur kohën e lëshimeve ekonomike nëpërmjet një kalendari, është një aspekt absolutisht i rëndësishëm për të mbështetur ecurinë e tregtisë. Duke pasur qasje në një kalendar të plotë, gjithëpërfshirës dhe të hollësishëm ekonomik, është jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe për tregtarët e FX kjo vlerë merr një theks të theksuar.

se si të përfitoni nga Kalendari juaj

  • Vendosni një varg datash për kalendarin
  • Zgjedhni se cili kontinent lidhet të dhënat
  • Zgjidh cilin vend ka të bëjë të dhënat
  • Kufizoni kalendarin tuaj për të nxjerrë në pah disa publikime dhe njoftime të caktuara
  • Zgjidh nivelin e ndikimit; të lartë, të mesëm ose të ulët

Ngjarjet makro ekonomike, raportet dhe publikimet e të dhënave, të botuara nga: qeveritë, departamentet qeveritare dhe disa organizata private; të tilla si Markit me PMI-të e tyre shumë të respektuara dhe të parashikuara, mund të ndikojnë ndjeshëm në vlerën e një monedhe, veçanërisht nëse peshohet kundrejt një kolegu tjetër të monedhës.

Me këtë në mendje, FXCC ka shtuar një kalendar interaktiv dhe intuitiv ekonomik për klientët tanë me vlerë. Ashtu si me shumë kalendarë ekonomik ajo ka të gjitha tiparet dhe përfitimet e thjeshta që kemi ardhur të presim nga një kalendar bazë. Megjithatë, ne kemi shtuar disa përmbajtje dhe kontekst shtesë për të siguruar që kalendari ynë ka rritur rëndësinë për klientët tanë. Kalendari gjithashtu ka një veçori që ilustron nivelet e ndikimit të tregut që ka pasur një lajm.

Kur zgjedhni parametrat e ndryshëm me anë të butonave, klientët FXCC do të jenë në gjendje të vendosin preferencat e tyre.Markë FXCC është një markë ndërkombëtare që është e autorizuar dhe e rregulluar në juridiksione të ndryshme dhe është e angazhuar t'ju ofrojë përvojën më të mirë të mundshme tregtare.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) rregullohet nga Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të Qipros (CySEC) me numrin e licencës CIF 121 / 10.

Central Clearing Ltd (www.fxcc.com & www.fxcc.net) është regjistruar në bazë të Aktit Ndërkombëtar të Kompanisë [CAP 222] të Republikës së Vanuatu me numër regjistrimi 14576.

RREZIKIMI I RREZIKUT: Tregtia në Forex dhe Kontratat për Diferencat (CFDs), të cilat janë produkte të leveraged, është shumë spekulative dhe përfshin rrezik të konsiderueshëm humbjeje. Është e mundur të humbni të gjithë kapitalin fillestar të investuar. Prandaj, Forex dhe CFDs mund të mos jenë të përshtatshme për të gjithë investitorët. Vetëm investoni me paratë që ju mund të përballoni për të humbur. Pra, ju lutemi sigurohuni që ta kuptoni plotësisht rreziqet e përfshira. Kërkoni këshilla të pavarura nëse është e nevojshme.

FXCC nuk ofron shërbime për banorët dhe / ose qytetarët e Shteteve të Bashkuara.

Copyright © 2020 FXCC. Të gjitha të drejtat e rezervuara.