FOREX TRADING ESSENTIALS

Ndërsa nisni udhëtimin tuaj tregtar, është e rëndësishme të njiheni
me përfitimet e tregtimit të ECN, dhe ne jemi këtu për t'ju ndihmuar.

Çfarë duhet të dini kur tregtare Forex

Eksploroni këto parime të forex dhe fuqizoni veten drejt vendosjes së tregton me njohuri

Çfarë është
ECN?

Mësoni se pse ECN është e ardhmja e tregjeve të këmbimit valutor.

Mëso më shumë
ECN kundrejt Desk Dealing

Cili është dallimi në mes të dy modeleve dhe përfitimeve që ECN i sjellë tregtarëve?

Mëso më shumë
Çiftet themelore
Tregti

Njihuni me çiftet bazë të monedhës dhe karakteristikat e tyre.

Mëso më shumë
Rollover
(Këmbime)

Kuptimi i rollover është vendimtar për të bërë llogaritë tuaja të drejtë.

Mëso më shumë
shkarje

Mësoni se kur ndodh rrëshqitja dhe në çfarë mënyre mund të ndikojë në tregtinë.

Mëso më shumë
Diferencë

Pse është e rëndësishme të kuptojmë plotësisht konceptin e marzhit kur tregtare Forex?

Mëso më shumë
Guides përdorues

Mësoni se si të zhvilloni me sukses biznesin me FXCC dhe të kuptoni produktet tona.

Mëso më shumë

Forex eBooks arsimore

Përmirëso tregtinë tuaj me një përzgjedhje të ebooks Forex, duke ofruar udhëzime dhe kuptim të koncepteve kryesore tregtare

SHKRUAJ TË GJITHË BIBSOKS

Hapni një Llogari FALAS ECN Sot! Filloni tregtimin me një ndërmjetës në anën tuaj!

LIVE DEMO
VALUTA

Tregtia Forex është e rrezikshme.
Ju mund të humbni të gjithë kapitalin tuaj të investuar.

Treguesit kryesorë ekonomikë

Çfarë e nxit tregun? Njihuni me ngjarjet ekonomike globale që ndikojnë në lëvizjen e tregut.

Akademia FXCC

Një sasi e madhe e përmes është aplikuar në qendër të arsimit Forex në rregull
për të siguruar se ka një pikë të ndryshimit dhe për të rritur njohuritë e klientëve tanë.

FXCC FAQs

Merrni përgjigjet për pyetjet më të shpeshta në lidhje me modelin tonë të biznesit ose tregtinë në përgjithësi.

Markë FXCC është një markë ndërkombëtare që është e autorizuar dhe e rregulluar në juridiksione të ndryshme dhe është e angazhuar t'ju ofrojë përvojën më të mirë të mundshme tregtare.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) rregullohet nga Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të Qipros (CySEC) me numrin e licencës CIF 121 / 10.

Central Clearing Ltd (www.fxcc.com & www.fxcc.net) është regjistruar në bazë të Aktit Ndërkombëtar të Kompanisë [CAP 222] të Republikës së Vanuatu me numër regjistrimi 14576.

RREZIKIMI I RREZIKUT: Tregtia në Forex dhe Kontratat për Diferencat (CFDs), të cilat janë produkte të leveraged, është shumë spekulative dhe përfshin rrezik të konsiderueshëm humbjeje. Është e mundur të humbni të gjithë kapitalin fillestar të investuar. Prandaj, Forex dhe CFDs mund të mos jenë të përshtatshme për të gjithë investitorët. Vetëm investoni me paratë që ju mund të përballoni për të humbur. Pra, ju lutemi sigurohuni që ta kuptoni plotësisht rreziqet e përfshira. Kërkoni këshilla të pavarura nëse është e nevojshme.

FXCC nuk ofron shërbime për banorët dhe / ose qytetarët e Shteteve të Bashkuara.

Copyright © 2020 FXCC. Të gjitha të drejtat e rezervuara.