Platformat Trading

Ju do të prisni që një nga agjentët kryesorë të ECN-STP t'ju ofrojë platformat më të fundit, më të fundit, për të tregtuar
dhe në FXCC ne kurrë nuk zhgënjej. Klientët tanë mund të hyjnë në tregjet FX në të gjitha pajisjet e parapëlqyera; celularët, tableta, laptopë,
PC dhe përmes përdorimit të serverëve të largët. Partneri ynë i preferuar për të hyrë në tregje është MetaQuotes Software Corporation, the
krijuesit dhe zhvilluesit e botës të njohur, të fituar çmimin dhe platforma më popullore tregtare FX atje, Metatrader 4.

Platforma MetaTrader

MetaTrader 4 është një seri platformash të dizajnuara nga MetaQuotes Software Corporation. MetaQuotes Software Corp është një kompani e zhvillimit të softuerit që filloi tregtimin në 2000. Që nga fillimi i saj, kompania ka zhvilluar një reputacion të pakrahasueshëm dhe ka pasur sukses të jashtëzakonshëm në zhvillimin dhe shpërndarjen e një platforme tregtare, shërbimesh dhe zgjidhjesh inovative dhe intuitive në arenën e tregtimit të tregut.

Nivelet e kompleksitetit dhe tregtarëve të sofistikimit mund të zhvillohen për t'iu përshtatur stileve të tyre të tregtimit dhe kuriozitetit, përmes shfrytëzimit të gamës së plotë të karakteristikave dhe përfitimeve të disponueshme në platformat MetaTrader, mbetet e pakontestueshme në industri. Megjithatë, për tregtarët relativisht të rinj dhe të papërvojë, platformat janë tepër të përdorshme, të thjeshta dhe të thjeshta për t'u përdorur.

Nëse ju jeni një tregtar me kohë të pjesshme që kërkoni të maksimizoni potencialin tuaj dhe mundësinë për sukses, ose e konsideroni veten si një profesionist me orar të plotë, që dëshiron të përdorë: një server virtual virtual ose përdor teknikat tregtare algorithmic për të hyrë në tregjet me shpejtësi rrufeje, MetaTrader ka zgjidhjen e duhur për ju. Për më tepër, nëpërmjet FXCC ju po përjetoni gjithashtu drejtpërsëdrejti përmes përpunimit pa ndërhyrjen e tavolinëve të tregtarëve, ndërsa qasja në një grup ofruesish të likuiditetit përmes rrjetit ECN që ne ofrojmë. Sigurimi se kuotat ndër-bankare dhe përhapjet që merrni merrni janë një pasqyrim i vërtetë i tregut të kushteve aktuale.

FXCC ofron platformat e mëposhtme: MetaTrader 4, MetaTrader 4 Mobile, MetaTrader 4 terminal multi dhe MAM (menaxher multi account).

Provoni platformat tona!
Metatrader

Me tregtarët MetaTrader 4 po hyjnë një nga më të njohurit platformat tregtare Forex në botë. E besueshme, e fuqishme dhe reaktive, platforma përmban të gjitha mjetet e nevojshme tregtare dhe burimet në mënyrë që të lejojë tregtarët që: të kryejnë kërkime dhe analiza, të futen dhe të dalin nga tregtia dhe të përdorin softuer të automatizuar të tregtimit të palëve të treta, Këshilltarët e Ekspertëve. Nëse jeni duke kërkuar të lëvizni përpara turmës dhe EA-ve të disponueshme në treg, atëherë MetaTrader ka përsosur gjuhën e saj të programimit - MQL4, duke u mundësuar tregtarëve të programojnë robotët e tyre të automatizuar të tregtimit.

Shkarkojeni Tani Mësoni Më Tepër User Guide
MetatraderMobile

Ofron gamën më të gjerë të pajisjeve për Forex tregtare.

MetaTrader 4 Mobile App është një platformë plotësisht e konfiguruar dhe e plotë për pajisjet Android dhe iPhone të lëvizshme. Ky aplikim unik i lejon tregtarët të zgjedhin nga qindra kompani brokerimi që konkurrojnë për biznesin e tregtarëve. Programi ofron gjithçka që tregtarët kërkojnë për të mundësuar tregtimin e suksesshëm të Forex. Të integruar në platformë është: një grup i plotë i urdhrave, historia e tregtimit, grafikët interaktivë, analiza teknike dhe përzgjedhja më e gjerë e pajisjeve mobile të mbështetura.

Tregtarët që përdorin MetaTrader 4 Mobile App gëzojnë funksionalitet të fuqishëm për tregtimin e Forex-it në çdo kohë dhe kudo në planetin. Një bibliotekë e tërë e opsioneve të analitikës dhe tregtimit është në dispozicion për pajisjet mobile.

Tregti mobile me karakteristika të MetaTrader 4

 • Kontroll i plotë mbi një llogari tregtare
 • Trading nga kudo 24 / 5
 • Të gjitha llojet e rendit dhe mënyrat e ekzekutimit
 • Historia e tregton
 • Listat e simboleve interaktive
 • Llojet e tabelave 3: shufra, shandanët japonezë dhe linja e thyer
 • Kohëzgjatja 9: nga një minutë në një muaj
 • 30 e treguesve më të njohur teknik
 • 23 objekte analitike
 • Lajmet e tregjeve financiare
 • Biseda falas me celular dhe email
Merrni atëGoogle Luaj Në dispozicion nëApp Store Mësoni Më Tepër Udhëzuesi i Përdorimit të Android Udhëzuesi iOS iOS
Metatradermulti terminal

Nisur në 2006, MetaTrader 4 MultiTerminal është tani një komponent i respektuar dhe i respektuar i Platformës MetaTrader 4 Online Trading. MultiTerminal ka për qëllim menaxhimin e njëkohshëm të llogarive të shumëfishta. Kjo është një strukturë dhe platformë shumë e vlefshme për ata që menaxhojnë fondet, ose ata që menaxhojnë llogaritë e investitorëve dhe për tregtarët që punojnë me shumë llogari në të njëjtën kohë.

MT4 MultiTerminal kombinon me sukses funksionet kryesorë të tregut që kombinon tregtimin efektiv të shumë llogarive dhe me përdorueshmëri të jashtëzakonshme. Ndërfaqja e programit është e ngjashme me atë të Terminalit të Klientit MetaTrader 4. Është një proces shumë i thjeshtë novator dhe intuitiv, që çdo tregtar i njohur me përdorimin e Terminalit të Klientit 4 MetaTrader lehtë mund të njihet me shpejtësi.

Shkarkojeni Tani Mësoni Më Tepër User Guide

Multi Account Manager

MetaFX ofron aplikacionin softuer komercial komercial të njohur si MAM (Multi Account Manager) për tregtarët profesionistë që tregtojnë fonde të menaxhuara të llogarisë. MAM lejon të punosh me ndonjë sasi llogarish të menaxhuara, duke përdorur metoda të sofistikuara alokimi, duke punuar me Këshilltarët e Ekspertëve dhe shumë më tepër. Vetëm disa nga karakteristikat dhe përfitimet përfshijnë:

 • Shtojca Side Server krijon ekzekutimin e çastit
 • Klienti Side Software Aplikacioni për rregullimin e parametrave të tregtisë
 • Llogaritë tregtare të pakufizuara
 • STP në llogarinë master për ekzekutimin e porosive me shumicë, me ndarjen e menjëhershme të nënllogarive
 • Ekzekutimi i "Rendit të Grupit" nga ekrani kryesor i kontrollit
 • Mbyllja e pjesshme e urdhrave përmes ekzekutimit të llogarisë master
 • Full SL, TP & Funksionaliteti i porosive
 • Lejon Këshilltarin e Ekspertëve (EA) tregtimin e llogarive të menaxhuara nga ana e klientit
 • Lejon sinjalet Tradestation të tregtohen në platformën MT (modul i veçantë)
 • Secili nën llogari ka një rezultat të raportit të ekranit
 • Monitorimi i menaxhimit të rendit brenda MAM duke përfshirë P & L
Mësoni Më Tepër

Markë FXCC është një markë ndërkombëtare që është e autorizuar dhe e rregulluar në juridiksione të ndryshme dhe është e angazhuar t'ju ofrojë përvojën më të mirë të mundshme tregtare.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) rregullohet nga Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të Qipros (CySEC) me numrin e licencës CIF 121 / 10.

Central Clearing Ltd (www.fxcc.com & www.fxcc.net) është regjistruar në bazë të Aktit Ndërkombëtar të Kompanisë [CAP 222] të Republikës së Vanuatu me numër regjistrimi 14576.

RREZIKIMI I RREZIKUT: Tregtia në Forex dhe Kontratat për Diferencat (CFDs), të cilat janë produkte të leveraged, është shumë spekulative dhe përfshin rrezik të konsiderueshëm humbjeje. Është e mundur të humbni të gjithë kapitalin fillestar të investuar. Prandaj, Forex dhe CFDs mund të mos jenë të përshtatshme për të gjithë investitorët. Vetëm investoni me paratë që ju mund të përballoni për të humbur. Pra, ju lutemi sigurohuni që ta kuptoni plotësisht rreziqet e përfshira. Kërkoni këshilla të pavarura nëse është e nevojshme.

FXCC nuk ofron shërbime për banorët dhe / ose qytetarët e Shteteve të Bashkuara.

Copyright © 2020 FXCC. Të gjitha të drejtat e rezervuara.