Instrumente Forex Trading & Paratë e Valut

Aktualisht FXCC ofron klientët e saj (mbajtësit e llogarive XL dhe Standard) çifte të monedhës 30 duke përfshirë Spot Gold & Silver me planet për të shtuar më shumë instrumente financiare në të ardhmen.

Më poshtë mund të gjeni një listë të të gjithë instrumenteve të tregtueshëm që ofrohen nga FXCC tek mbajtësit e llogarive XL dhe Standarde:

Simboli i instrumentit Emri i instrumentit
AUD valutë të dollarit Australian Dollar Valuta CAD e dollarit kanadez AUD CAD Dollar Australian kundrejt dollarit kanadez
AUD valutë të dollarit Australian Dollar Palë valutore CHF Franga zvicerane AUD CHF Australian Dollar kundrejt franga zvicerane
AUD valutë të dollarit Australian Dollar JPY palë e monedhës Yen japoneze AUD JPY Australian Dollar vs. Yen japonez
AUD valutë të dollarit Australian Dollar NZD paratë valutë Zelanda e Re Dollar AUD NZD Australian Dollar vs. New Zealand Dollar
AUD valutë të dollarit Australian Dollar Dollari amerikan i dollarit USD AUD USD Australian Dollar kundrejt dollarit amerikan
Valuta CAD e monedhave Dollar kanadez Palë valutore CHF Franga zvicerane CAD CHF Dollar kanadez kundrejt franga zvicerane
Valuta CAD e monedhave Dollar kanadez JPY palë e monedhës Yen japoneze CAD JPY Dollar kanadez kundrejt jen japonez
Palë të monedhës CHF Franga zvicerane JPY palë e monedhës Yen japoneze CHF JPY Franga zvicerane vs. jen japoneze
Euro çift euro AUD valutë të palëvizshme Australian Dollar EUR AUD Euro kundrejt dollarit australian
Euro çift euro Valuta CAD e dollarit kanadez EUR CAD Euro kundrejt dollarit kanadez
Euro çift euro Palë valutore CHF Franga zvicerane EUR CHF Euro kundrejt Franc zvicerane
Euro çift euro Pound britanik GBP palë britanike EUR GBP Euro kundrejt Pound Britanik
Euro çift euro JPY palë e monedhës Yen japoneze EUR JPY Euro kundrejt jeneve japoneze
Dollari amerikan i dollarit USD NZD paratë valutë Zelanda e Re Dollar EUR NZD Euro kundrejt dollarit të Zelandës së Re
Dollari amerikan i dollarit USD Dollari amerikan i dollarit USD EUR USD Euro kundrejt dollarit amerikan
Palë britanike paund Pound Britanik AUD valutë të palëvizshme Australian Dollar GBP AUD Pound Britanik kundrejt Australian Dollar
Palë britanike paund Pound Britanik Valuta CAD e dollarit kanadez GBP CAD Pound Britanik kundrejt dollarit kanadez
Palë britanike paund Pound Britanik Palë valutore CHF Franga zvicerane GBP CHF Paund britanik kundrejt franga zvicerane
Palë britanike paund Pound Britanik JPY palë e monedhës Yen japoneze GBP JPY Paund britanik kundrejt jeneve japoneze
Palë britanike paund Pound Britanik NZD paratë valutë Zelanda e Re Dollar GBP NZD Pound Britanik vs. Dollar i Zelandës së Re
Palë britanike paund Pound Britanik Dollari amerikan i dollarit USD EUR USD Paund britanik kundrejt dollarit amerikan
NZD palë të monedhës Zelanda e Re Valuta CAD e dollarit kanadez NZD CAD Dollar Zelanda e Re kundrejt dollarit kanadez
NZD palë të monedhës Zelanda e Re Palë valutore CHF Franga zvicerane NZD CHF Zelanda e Re Zelandeze vs. Franc Zvicerane
NZD palë të monedhës Zelanda e Re JPY palë e monedhës Yen japoneze NZD JPY Dollari i Re Zelandës vs. Yen japonez
NZD palë të monedhës Zelanda e Re Dollari amerikan i dollarit USD NZD USD Dollari i Zelandës së Re kundrejt dollarit amerikan
Çiftet amerikane USD Valuta CAD e dollarit kanadez CAD USD Dollar amerikan kundrejt dollarit kanadez
Çiftet amerikane USD Palë valutore CHF Franga zvicerane USD CHF Dollar amerikan kundrejt franga zvicerane
Çiftet amerikane USD JPY palë e monedhës Yen japoneze USD JPY Dollar amerikan kundrejt jen japonez
ari spot, ari spot, çmimi i spotit ari, çmimi spot i artë, çmimi spot i arit, ari i çmimit të spotit, çmimi i çmimeve të ari spotit, forex, metalet e çmuara GOLD Spot Gold
argjendi vend, çmimi argjendi i spotit, pika e argjendtë, çmimi spot i argjendtë, çmimi spot i argjendit, çmimi i argjendtë i spotit, forex, çmimi spot i argjendtë, metalet e çmuara SILVER Spot Silver

Markë FXCC është një markë ndërkombëtare që është e autorizuar dhe e rregulluar në juridiksione të ndryshme dhe është e angazhuar t'ju ofrojë përvojën më të mirë të mundshme tregtare.

FX Central Clearing Ltd (www.fxcc.com/eu) rregullohet nga Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të Qipros (CySEC) me numrin e licencës CIF 121 / 10.

Central Clearing Ltd (www.fxcc.com & www.fxcc.net) është regjistruar në bazë të Aktit Ndërkombëtar të Kompanisë [CAP 222] të Republikës së Vanuatu me numër regjistrimi 14576.

RREZIKIMI I RREZIKUT: Tregtia në Forex dhe Kontratat për Diferencat (CFDs), të cilat janë produkte të leveraged, është shumë spekulative dhe përfshin rrezik të konsiderueshëm humbjeje. Është e mundur të humbni të gjithë kapitalin fillestar të investuar. Prandaj, Forex dhe CFDs mund të mos jenë të përshtatshme për të gjithë investitorët. Vetëm investoni me paratë që ju mund të përballoni për të humbur. Pra, ju lutemi sigurohuni që ta kuptoni plotësisht rreziqet e përfshira. Kërkoni këshilla të pavarura nëse është e nevojshme.

FXCC nuk ofron shërbime për banorët dhe / ose qytetarët e Shteteve të Bashkuara.

Copyright © 2020 FXCC. Të gjitha të drejtat e rezervuara.